Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 229 komentarzy

Gustlik222

Gustlik222 - Sprawiedliwość jest najważniejsza

Twój dług w firmie windykacyjnej? NIE KONTAKTUJ SIĘ Z NIĄ, NAWET GDYBY REKLAMOWAŁ JĄ SAM PAPIEŻ !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio wrocławska firma KRUK SA rozpoczęła kampanię reklamową w popularnym serialu „M jak miłość” ogłupiając oczywiście widzów swoją „ludzką twarzą”.

 

Nic bardziej mylnego. Firmy windykacyjne pokazują swoim klientom raczej dziób i to ostry, a nawet drapieżną paszczę lwa, a nie ludzką twarz, KRUK nie jest tutaj wyjątkiem. Większość z nich w swoich działaniach przekracza granice nie tylko dobrego smaku, ale często prawa, nawet karnego.
Firma KRUK była już dwukrotnie karana wysokimi grzywnami przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) m.in. za zastraszanie i grożenie wysłania pracowników Biura Detektywistycznego do oddziałów ZUS, groziła także nasyłaniem detektywów do domu dłużnika w celu ujawnienia jego majątku. W dodatku zaprogramowany automat z KRUK-a wydzwaniał o każdej porze dnia i nocy zakłócając spokój. Takie działania KRUK-a znam z autopsji.
 Wszystkie firmy windykacyjne mają za zadanie jeden cel: ściągnąć dług od dłużnika, nawet po trupach.A jak nie można z dłużnika, to z rodziny, ze spadkobierców. Żerują na ludzkiej naiwności i nieznajomości prawa, ściągając w ten sposób długi przedawnione albo nawet nieistniejące. Naliczają sobie do tego różne z sufitu wzięte koszty, odsetki karne, opłaty manipulacyjne itp., które zgodnie z prawem nawet przy faktycznym długu nie należałyby się im. Kontakt z taką firmą może się skończyć nieświadomym uznaniem długu, nawet nieistniejącego lub przedawnionego oraz wszystkich żądań, np. nienależnych opłat karnych, jako dowód wystarczy nawet nagranie rozmowy telefonicznej, a wtedy cieżko będzie się uwolnić od takiego długu!!! Dlatego ostrzegam wszystkich:
 
POD ŻADNYM POZOREM NIE WOLNO SIĘ KONTAKTOWAĆ Z ŻADNĄ FIRMĄ WINDYKACYJNĄ, NAWET GDYBY REKLAMOWAŁ JĄ SAM PAPIEŻ BENEDYKT XVI, A W TLE POKAZANA BYŁABY TWARZ BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II !!!
 
A nie tylko twarz serialowych Mostowiaków, mam nadzieję, że nie obraziłem niczyich uczuć religijnych, jeżeli tak to przepraszam, bo na pewno nie o to chodziło...
Niemniej OSTRZEGAM: KONTAKT Z KAŻDĄ FIRMĄ WINDYKACYJNĄ TO DROGA DO JESZCZE WIĘKSZYCH KŁOPOTÓW Z DŁUGIEM !!!
Mając kłopoty ze spłatą długu należy się oczywiście dogadywać, ale WYŁACZNIE Z WIERZYCIELEM MACIERZYSTYM, np. z bankiem, w którym zaciągnięto kredyt. Należy poinformować bank o przyczynach kłopotów finansowych, można również zaproponować spłatę długów na innych, bardziej dogodnych warunkach, np. rozłożenie na mniejsze raty z wydłużeniem okresu kredytowania, wakacje kredytowe (tj. odroczenie rat na 2-3 miesiące) itp. Bank wtedy może (ale nie musi) zmienić warunki spłaty długu na bardziej korzystne.
Natomiast jeżeli dług został już sprzedany do JAKIEJKOLWIEK FIRMY WINDYKACYJNEJ CZY FUNDUSZU SEKURYTYZACYJNEGO i bank już się nim nie zajmuje, to z takim pismem z tej firmy należy się udać JAK NAJSZYBCIEJ DO DOBREGO PRAWNIKA, A NIE DO EKSPEDIENTKI W SKLEPIE ZA ROGIEM !!!A tym bardziej, jeżeli się ma prawników w najbliższej rodzinie, czyli DOSTĘP DO DARMOWEJ PORADY PRAWNEJ, jak Mostowiakowie !!!
A najlepiej skontaktować się ze Stowarzyszeniem Pokrzywdzonych Przez System Bankowy i Prawny kierowanym przez Pana Romana Sklepowicza – kontakt na stronie //www.sklepowicz.pl/art9 oraz z Ruchem Społecznym Poszkodowanych – kontakt na stronie //ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com/2011/10/kryptoreklama-kruka-w-m-jak-miosc-czyli.html - działa tam nasza redakcyjna Koleżanka Schoppenka 222.
 
Jednocześnie informuję, że przez cały czas trwa prowadzona przez naszą redakcję „Akcja Windykacja”. Akcję prowadzi red. Małgorzata Dudek.
 
Osoby, które w wyniku niezgodnych z prawem działań windykacyjnych prowadzonych przez banki i firmy windykacyjne jak również komorników sądowych i skarbowych zostały narażone na straty finansowe, szykany, nękanie, doznały uszczerbku na zdrowi lub w wyniku tych działań straciły pracę, dobre imię lub w jakikolwiek sposób czują się pokrzywdzone proszone są o kontakt z redakcją Nowego Ekranu.malgorzata.dudek@nowyekran.net 
lub redakcja@nowyekran.net z tematem„Akcja Windykacja”
 
 

 

Proponuję lekturę następujących artykułów:
2.     Małgorzata Dudek: „Akcja Windykacja” - napływają zgłoszenia ,
3.     Małgorzata Dudek: "Akcja Windykacja" ,
4.     Małgorzata Dudek: Kolejna kara dla Euro Banku za windykacje ,
7.     Gustlik222 vs. Flame: Procedury postępowania z firmami windykacyjnymi .
 
Tu znajdziesz rzetelne wskazówki, jak postępować z firmami windykacyjnymi i nie dać się nabić w butelkę.
 

*) fot. Nowy Ekran

KOMENTARZE

 • @Antymaterialny
  W całej rozciągłości popieram.Nie miałem jeszcze do czynienia z tymi firmami ale ostrożności nigdy za wiele Te wszystkie firmy windykacyje to takie firmy -hieny żerujące na ludzkim nieszczęściu. Pozdrawiam.
 • Długi to ponoć najlepszy "biznes"
  Problem jest o wiele szerszy niestety, bowiem nie dotyczy on tylko windykacji należności dłużnych. Problemem są "firmy" już w swoim założeniu zorientowane na "pozyskaniu jelenia". Nawet nie tyle one, co ułomne prawo które dopuszcza do zaistnienia sytuacji. Przykładem może być taka firma jak "Pobieraczek" czy też jakakolwiek inna oferująca "usługi" (najczęściej zamieszczania danych w swojej bazie w celach "biznesowych"). Łupem takich nowotworów padło już wiele osób, a padnie jeszcze zapewne więcej. Wartościowo z początku nie są to większe należności. Jednak ich ofiara z biegiem czasu szybko doczeka się ich zwiększenia. A to już jest pożywka dla wszelkiej maści "firm windykacyjnych".
  Nie siedzę "w branży", ale wydaje mi się że sprawy zdawać by się mogło błahe stanowią lwią część prowadzonych przez "windykację" spraw.
 • @autor
  Wyjaśnić należy czytelnikom , że WSZYSTKIE firmy zajmujące się windykacją ..NAGRYWAJĄ rozmowy i przedstawiają zapis z niej jako dowód uznania długu... Na początku proponują zgodę na płatność zobowiązania na poziomie 25 zł miesięcznie.. Po akceptacji wycofują się i NAKAZUJĄ płacić ratę 2500 zł mies... Uznanie mają " w ręku "...
 • @Antymaterialny
  Racja. Ekipa '222' wykonuje tu na NE bardzo potrzebną robotę. Powiem nawet, że najbardziej konkretną i pożądaną społecznie. Gratulacje i tak trzymać.
 • @ Żniwiarze - Tusk sieje windykacja zbiera.
  Ostatnio w mediach miła panienka mówi, że pomoże, ale ku... nie spłaci za nas tego długu. Na bilbordach, ulotkach wrzucanych do skrzynek pocztowych jesteśmy urabiani, że długi to straszny WSTYD.

  1. Dług to straszny wstyd, nie zdradź się przed sąsiadem(przed nikim), że masz dług.
  2. Pomoc jest TYLKO w jednym miejscu, zwróć się do firmy windykacyjnej ona ci pomoże. Pamiętaj nie idź z tym gdzie indziej to wstyd!!!

  tytuł - nie muszę tłumaczyć, że skoro w podatkach zabiera sie ludziom ponad połowę ich zarobków to długi być muszą.
 • @222 Legionista
  Tak jest, bo zezwala na to prawo, ustanowione przez posłów. także tych z PISu.
  Pierwszym krokiem jest zmiana prawa, gdzie w sytuacji gdy sędzia widzi, że wierzytelnośc jest przedawniona ten miał obowiązek zamknąć sprawę i oddalić roszczenie.
  To posłowie dali nakaż milczenia sedziom, więc sprawy są takie jakie są....
 • @Kacper Gizbo
  Sam wpadasz w ich sidła. Istnienie długu może potwierdzić tylko wyrok sądu i to prawomocny.
  Jesli zaś domagający sie pieniędzy nie poszedł ze swoim roszczeniem do sądu, to znaczy to tylko tyle, ze sam o tym wie, że zadnej należności wobec niego druga osoba nie ma.
 • @OHV
  nawet jak idą do sądu to nie zawsze z wymagalnymi długami.
  Za chwilę postaram sie skrobnąć notkę ...
 • PRAWDA
  Empirycznie sprawdzone. Sama prawda - dowód - Schoppenka 222
  nie wierzysz ? sprawdż SAM

  bonawentura
 • @Gustlik
  Dzięki za wskazówke.

  Chandrycze sie u windykatora z firmą SFERA SA (odradzam korzystanie z jej usług!) która nie mając technicznej możliwości dostarczania mi sygnału internetowego zmuszala mnie przez 4 miesiące do placenia za ich chory serwis. Jak sie w koncu wku***łem to skierowala mnie za kilkaset zlotych do windykacji. Przedstawilem windykatorowi dowody ich nieprawości i od kilku miesiecy cisza w tej sprawie.

  Drugi to Ubezpieczeniowy Fundusz gwarancyjny. Niezgodnie ze swoimi uprawnieniami ustawowymi ukarał mnie 500euro. Wykazywanie im nieprawości i zaniechania dało to że skierowali dług do komornika.
  Co ciekawe bank Inteligo bez poinformowania mnie o tym nie mówiąc o uzgodnieniu ze mną udostępnił Urzedowi Skarbowemu do zablokowania DWA moje rachunki każdy na 500euro. NIe polecam usług banku Inteligo.

  Pozdrwiam
 • ....
  To █████ █ ████ nie ███ █ jest █████ █ ████ spisek █ █████████ █ ████ i cenzura ███ █████ wszystko jest █████ ████ ████ w porządku ████ ███ ██████ ufaj ███ ██████ ███ dalej █████ ████ politykom.
 • Autor
  A mnie się nie podoba, że sugeruje pan iż Papież mógłby czynić jakiekolwiek występy w reklamie.. czegokolwiek.
 • @konserwatystka
  Nie rozumiesz przenośni. Starsi ludzie oglądając "M jak miłość" mogą uważać serialowych Mostowiaków za autorytet i wzór do nasladowania. Babcia obejrzy serial i zadzwoni do firmy, zwłaszca gdy zobaczy, że Mostowiakowa zamiast udac się po porade do córki sedziny radzi się ekspedientki w sklepie za rogiem, a ta jej radzi zadzwonić do KRUK-a, bo podobno jej rozłożyli dług na mniejsze raty, Babcia po porstu ten kupi głodny kawałek. Kupi i się ud...upi, a może nawet pogrąży swoich bliskich. Pzrenośnia z Papieżem ma na celu wzbudzić czujność, żeby w sprawie reklam firm windykacyjnych nie ulegać nawet gdyby były one reklamowane przez osoby o wysokim autorytecie moralnym. Dlatego dalem przenośnię z Papieżem, bo o tym, że Papież w reklamach nie będzie występował, to ja doskonale wiem.
 • @Gustlik222:"Nie rozumiesz przenośni"
  No popatrz jaka ja niekumata.. nie rozumiem..
  Zostaw Papież a w spokoju.. wykorzystaj prestiż Kaczyńskiego albo innego guru..naród czeka na zbawienie onego to zrozumie..
 • @konserwatystka
  Jeśli chcesz wiedzieć, jestem wierzący. Przeprosiłem i jeszcze raz przepraszam, jeżeli uraziłem czyjeś uczucia religijne, zresztą w tekście wszystkich, którzy ewentualnie mogliby się poczuć urażeni, bo doskonale wiesz, że nie o to chodzi. Jeszcze raz napiszę: chodzi o to, że FIRMY WINDYKACYJNE DZIALAJA NIEETYCZNIE, i żeby widzowie nie ulegali nawet osobom o wysokim autorytecie, jeżeli osoby te będą reklamować firmę windykacyjną. Nie wolno ulegać nawet wtedy, jeżeli autorytet osoby reklamujacwej będzie tak wysoki, jak autorytet Papieża. Czy teraz zriozumiałaś?????
 • @konserwatystka
  jak to czytam jak wyzej to kawał mi sie przypomina,,
  ,Anka ,zrobisz mi loda???
  Nie nazywam sie anka !!
  A ja nie o to pytam !!
  babo droga,,ktoś w dobrej wierze cię ostrzega a ty co?? nie nazywasz sie Anka ??
 • @kaczka dziwaczka
  No .. cóż.. kwestia smaku.
 • @konserwatystka
  a jednak,,tylko "nie nazywam sie Anka" a już myślałam że "Gustlik,,,dzieki"
 • PRECZ Z FIRMAMI WINDYKACYJNYMI !!! ZAKAZAĆ HANDLU DŁUGAMI ! ABOLICJA FINANSOWA DLA DŁUŻNIKÓW !!!
  Nalezy zakazać dzialalności firm i handlu długami przez prywatne, paramafijne podmioty!!! Surowo do tego czasu karać wyłudzenia przedawnionych kredytów i stalking !

  Pomijając próżnych konsumentów zyjących na kredyt by miec luksus (nowe fury, wille - takich nie zal), spora część to biedacy, którzy nie z własnej winy sa dłużnikami fiskusa. Czy przedsiębiorca ma wpływ na koniunkturę ? NIE! Czy ma wpływ na nieuczciwego wspólnika ? NIE Czy przyzwoity człowiek ma prawo zaufać przyjaciołom i poręczyć (żyrować) kredyt? TAK - świadczy to o jego pozytywnych cechach! Zatem, skoro uwalniamy kryminalnych przestępców (gwałcicieli, rozbój, złodzieje inni) bo istnieją 2 mechanizmy: amnestia i ułaskawienie prezydentów, TO TYM BARDZIEJ NALEŻY WPROWADZIĆ ABOLICJĘ FINANSOWĄ ! Ludzie z takimi długami żyją jak niewolnicy, a wysokośc zajęć jest skandalem, nawet gdy dobrze zarabiają dostają minimum socjalne! DO CZEGO TO PROWADZI? - samobójstw (i co państwo dostaje g..o a nie spłatę, pomijam dramat), rozpicia się i śmierci (np. na marskość), innych chorób wynikających z ogromnych stresów i wycienczenia. Demotywuje do pracy, awansu, wyższych zarobków, a to? A to skutkuje tym, ze dług nie jest (a mógłby byc szybciej spłacony). Bo jesli zarabiam np. 2000 i komorus zostawia mi 1000 na całe zycie, to nawet gdybym miał okazję podjąć bardziej odpowiedzialną pracę i cięższa za 10.000 i w rezultacie szybciej spłacić kredyt nie podejme jej bo po co? I tak dostanę 1000, więc po co dodatkowe stresy, cięższa praca. Czyż nie głupota? TAK. WYJŚCIE? Po pierwsze ograniczyc maksymalne zajęcia do ok. 15% wynagrodzenia !!! Wielu, zwłaszcza inteligentów, w zawodach np. informatyka, dziennikarza itp. gdy komórka, laptop, internet, nawet auto nie jest luksusem a koniecznym narzedziem pracy otrzymując 1000 (jesli do tego zyja samotnie) musi porzucic pracę i nawet zostac bezrobotnym!!! Bo jak opłacimy mieszkanie to na te narzedzia pracy juz nie wystarczy. Czyli oprócz długu obciążenie budżetu wzrośnie o kolejnego bezrobotnego. W skrajnym przypadku, może nie wystarczyc na zycie i wartościowych fachowiec może stoczyć się pod most i zostac menelem!!! 1) OGRANICZYĆ WIĘC MAKSYMALNE ZAJĘCIA DO 15%
  2) DOCELOWO (JAK NAJSZYBCIEJ) UMOŻLIWIĆ ABOLICJĘ FINANSOWĄ (z wyjatkiem prózniaków chcących luksusowego zycia na kredyt), dać szansę na zdjęcie stygmatu niewolnictwa z tych czesto niewinnych swej sytuacji ludzi, dac im szansę na nowe zycie, zdjąć ich cierpienia - państwo na to stać !!! 3)ZLIKWIDOWAC HANDEL DŁUGAMI I FIRMY TEGO TYPU I BEZWARUNKOWO UZNAĆ ZA PRZEDAWNIONE KREDYTY BANKOWE SPRZED 10 LAT. czesto jakies pisma (nie polecone nawet), które nie dotarly do adresata itd są pretekstem wygrzebywania dawno przedawnionych kredytów (najczęściej nie całych, u mnie np. z 1 raty ok 300 zł zrobiono prawie 8000 !!!). Dowodów, że jestem winny nie przedstawiono a wyrok zapadł zaocznie w e-sądzie w Lublinie. SKANDAL. I z tym trzeba skończyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej