Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 229 komentarzy

Gustlik222

Gustlik222 - Sprawiedliwość jest najważniejsza

Złodziejami nie są dłużnicy, lecz windykatorzy i komornicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już nie raz pisałem o długach, głównie spadkowych, teraz napiszę o komornikach i windykatorach. Ten artykuł piszę po to, aby zmienić stereotyp myślenia w społeczeństwie, że dłużnik to złodziej, bo w ogromnej większości przypadków to nieprawda.

Już nie raz pisałem o długach, głównie spadkowych, teraz napiszę o komornikach i windykatorach. Ten artykuł piszę po to, aby zmienić stereotyp myślenia w społeczeństwie, że dłużnik to złodziej, bo w ogromnej większości przypadków to nieprawda, a prawdziwym złodziejem okazuje się windykator, a nawet… komornik. 

Dłużnik to nie złodziej

 

Różne są przyczyny popadania ludzi w długi, często zmusza ich do tego sytuacja życiowa. Np. emeryci często sięgają po różne pożyczki i kredyty, bo głodowa emerytura nie wystarcza na chleb i leki. Niektórzy z nas biorą kredyty np. na leczenie ciężko chorego dziecka czy innej bliskiej osoby. Zgodzę się z tym, że są osoby, które biorą kredyt na zakup kina domowego albo na prezent dla chrześniaka. Niemniej ze złodziejstwem nie ma to nic wspólnego, bardzo rzadko zdarza się dłużnik chcący wyłudzić kredyt. Większośc dłużników chce długi spłacać na ludzkich warunkach, lecz w razie problemów banki często pozbawiają dłużników tego prawa.

Najczęściej osoby te w chwili zaciągnięcia kredytu są w dobrej sytuacji finansowej, są wypłacalne, nie figurują w BIK-u i bank bez większych przeszkód udziela im kredytu. Lubiani przez banki są emeryci, bo – po pierwsze – mają stałe dochody – emeryturę, na którą w razie problemów zawsze może siąść komornik, a po drugie – zazwyczaj mają dzieci, wnuki i w razie śmierci będzie kogo okraść – niestety w majestacie chorego prawa spadkowego, o czym pisałem wiele razy.

Bez względu na przyczynę czy cel zaciągnięcia kredytu często zdarza się dłużnikowi, że nie z własnej winy popadnie on w tarapaty finansowe czy życiowe, a te drugie pociągają również finansowe. Wystarczy utrata pracy, co w państwie rządzonym przez POpapranych liberałów jest normą albo nieszczęśliwy wypadek kogoś bliskiego i kłopoty mamy pewne jak w banku i to dosłownie.

Jeszcze raz akcentuję – zaciągnięcie kredytu bez względu na to, czy został on przeznaczony na leczenie dziecka, czy na zakup wypasionego kina domowego – ze złodziejstwem nie ma nic wspólnego. Przypadki wyłudzenia kredytu są rzadkie.

 

Komornicy i windykatorzy w większości to złodzieje i oszuści

 

Dlaczego? Przyczyna jest bardzo prosta. Komornik zajmując mienie dłużnika wystawia je na licytację i sprzedaje najczęściej po znacznie zaniżonej cenie, często nawet ¼ rynkowej wartości zajętej rzeczy, np. domu czy samochodu. Bardzo często te przedmioty trafiają po śmiesznie niskiej cenie do rodziny komornika, do jego brata czy szwagra. Efekt tego jest taki, że ściągnięte przez komornika pieniądze najczęściej idą na opłacenie czynności komorniczych i – jeżeli wystarczy – na spłatę wierzycielowi części odsetek. Natomiast kapitał się nie pomniejsza i odsetki są dłużnikowi naliczane nadal od tego samego kapitału. Tak więc granda banda i rozbój w biały dzień. W wyniku takiej egzekucji okradziony zostaje i dłużnik, który zostaje pozbawiony majątku i z długiem nie mniejszym niż sprzed egzekucji, i wierzyciel, który dostaje ochłapy, o ile na te ochłapy wystarczy. Kto w takiej sytuacji jest prawdziwym złodziejem? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.

Następna banda złodziei i oszustów to windykatorzy. Ci to już bardzo często działają na granicy prawa, często je przekraczając. Dzwonią o każdej porze dnia i nocy, nękają, dzwonią do pracy, w różny sposób szargają dobre imię osoby zadłużonej, informują sąsiadów, że tu obok mieszka dłużnik, bywa, że robią to osobiście, tak jakby chcieli ich przestrzec przed oszustem i złodziejem, a tymczasem to windykatorom jest znacznie bliżej do złodziei niż dłużnikom. To właśnie przed windykatorami trzeba ostrzegać ludzi, a nie przed dłużnikami, zwłaszcza, że niekiedy próbują oni wchodzić w kompetencje komornika i zabierać z domu mienie na poczet spłaty długu, do czego nie mają prawa, bo jest to zwykła kradzież.Bywa, że stosują oni przemoc nie tylko psychiczną, ale nawet fizyczną.

Oczywiście nie należy tą miarą osądzać wszystkich komorników i windykatorów, bo wśród nich są też ludzie w porządku. Niemniej w tej grupie ludzi oszustów i złodziei jest znacznie więcej, niż wśród dłużników. I dobrze byłoby zmienić ten społeczny stereotyp – to nie dłużnik jest złodziejem, lecz często ten, który próbuje odzyskać dług w nieuczciwy sposób, często z pokrzywdzeniem i dłużnika i wierzyciela. A tak działa niestety wielu i komorników i windykatorów.

Jestem pewien, że wierzyciele mieliby znacznie mniejszy problem z odzyskaniem należności bez nasyłania komorników czy windykatorów, więcej osiągnęliby idąc na ugodę z dłużnikiem. Jeżeli nie pomogłyby monity i telefony, to można przecież dłużnika pozwać do sądu i wytoczyć mu sprawiedliwy proces, w którym miałby on szansę się obronić i wykazać przed sądem, dlaczego nie mógł spłacać długu, należałoby dłużnikowi dać szansę zawarcia ugody przed sądem. Pomocna byłaby też ustawa o upadłości konsumenckie, ale taka z prawdziwego zdarzenia, a nie obecny bubel. Tak jest w cywilizowanych krajach. Tymczasem w Polsce wystawia się za plecami dłużnika bankowy tytuł egzekucyjny (BTE), a sąd na niejawnym posiedzeniu, bez udziału dłużnika nadaje klauzulę wykonalności. A dłużnik w tej sytuacji ma takie prawa, jak Żyd podczas okupacji. Po prostu leżącego trzeba skopać do reszty, żeby się zwijał i jęczał z bólu – a to są już metody gestapowskie.

Polecam gorąco artykuły Małgorzaty Dudek: //magielfinansowy.nowyekran.net/ , Pawła Pietkuna - //pietkun.nowyekran.net/ , zwłaszcza artykuł „Komornik za kratami! To początek...”, Schoppenki - //schoppenka.ne.pl.nowyekran.net/ ,  222 Legionisty  - //legionista.nowyekran.net/ oraz moje - //www.gustlik222.nowyekran.net/ .

Zapraszam też na stronę „Akcja Windykacja” - //www.nowyekran.net/search/?q=windykacja . Tam jest odpowiedź, kto jest prawdziwym złodziejem, oszustem i bandytą.

 

 

CZAS ZMIENIĆ STEREOTYP DŁUŻNIKA ZŁODZIEJA !!!

BO TYM  ZŁODZIEJEM, A NAWET BANDYTĄ CZĘSŚCIEJ JET TEN, CO „ODZYSKUJE” DŁUG W NIEUCZCIWY SPOSÓB I METODAMI NIEZGODNYMI Z PRAWEM, A NIE DŁUŻNIK, KTÓRY CHCE SPŁACIĆ DŁUG NA SENSOWNYCH WARUNKACH, A KTÓREMU ODMAWIA SIĘ TEGO PRAWA !!!

 

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Nic dodać nic ująć..
  Okradanie dłużnika " majestacie prawa " to norma , to codzienność każdego dnia..
  Nikt się nie kwapi tego PROCEDERU zauważyć..
  Pożyczył ( jakby to była zbrodnia ) niech cierpi !
  Jak przysłowiowy Kowalski ukradnie to więzienie , jak Kowalskiego PAŃSTWO łupi i okrada to - porządek prawny !
  BANDYCKI TO KRAJ , gdzie prawo nierządem stoi !
  autorowi 5 *
 • Autor
  Odkłamanie wizerunku dłużnika-złodzieja będzie bardzo trudne. W Polsce stereotypy bardzo mocno się trzymają. W dodatku nasza polska cecha charakteru czyli zawiść że ja muszę spłacać a innemu umorzą stoi chyba najbardziej na przeszkodzie.

  Niemniej jednak takie próby trzeba podejmować bo liczba dłużników rośnie lawinowo, produkcja idzie pełną parą.

  Za wznowienie tematu 5*
 • Ryczalt dla komornikow wprowadził Wieslaw Chrzanowski gdy gył ministrem poPRLowskiej sprawiedliwości
  Jako werbalny patriota i "narodowiec" zmniejszył dostęp do możliwości wykorzystywania praw dla większości Polaków i zwiększyl możliwości wykorzystywania praw przez różnego rodzaju pasożytów marksistowkiej proweniencji.
 • W kręgach menelickich kwitnie handelek dowodami.
  "Zawiniętymi" różnym zawianym gościom.
  Później lecą z tym do"zaprzyjaźnionych" agentów, a to różnych agencyjek pożyczkowych, a to do pożyczki jak wyścigówka.
  Potem gdy delikwenci wytrzeźwieją, dowiadują się, że w czasie, gdy mieli cug, ich dowody "wzięły" kredyt.
  Najczęściej, dowiadują się tego z ostatecznego wezwania do zapłaty.
  A wystarczy głupie, rzetelne sprawdzenie personaliów.
  Czyli przyczyny- chciwość i nieuczciwość.
 • jaki blad wystapil ??
  ze nie zapisano mojego komentarza??? ZADEN!!!!!!!!!!!!! dla osob ciekawych prosze bardzo :http://www.dlugi.co.uk/index.php?zaw=wiedza jakm to wyglada W NORMALNYM KRAJU !!!!!!!!!!!! Nawet największe długi nie odbierają Wam prawa do normalnego życia.

  8. Nikt nie ma prawa zmusić Was do spłat ratalnych większych, niż Was na to stać w danej chwili.

  TO TYLKO JEDNO Z PODSTAWOWYCH PRAW DLUZNIKA W ue!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Taki epizod to w judeopolonii już normalka
  Dzwoni "znajomy":
  - słyszałem, że chcesz kupić nowe mitsubishi, jest okazja w dobrej cenie... Mitsubishi Lancer Evolution z dwudziestoma tysiącami kilometrów na liczniku, za czterdzieści kawałków po przetargu plus piętnaście prowizji teraz do ręki. Pieniądze dasz mnie, ja wszystko załatwię.
  - co to za okazja? To jest podejrzane...
  Spokojnie, nie irytuj się - mówi znajomy - znam komornika, który chce opylić ten samochodzik zajęty za długi i tylko ja mogę ci to załatwić.
  Po trzech dniach byłem już posiadaczem nowego samochodu o wartości 175 tysięcy złotych z 60% zniżką
 • PO patria socjalistyczna
  "Wystarczy utrata pracy, co w państwie rządzonym przez POpapranych liberałów jest normą albo nieszczęśliwy wypadek kogoś bliskiego i kłopoty mamy pewne jak w banku i to dosłownie."

  PO jest partią socjalistyczną, nie mają nic wspólnego z liberalizmem.
 • @zadzior 09:43:11
  PO ma tyle wspólnego z socjalizmem, co piernik z wiatrakiem. Ja żyłem juz za socjalizmu, wtedy takich problemów nie było, a żeby dostać pracę, wystarczyło pójść do dyrektora, pogadać, ewentualnie zostawić podanie i już na drugi dzień pracowałeś i miałeś te pracę zagwarantowaną do emerytury. Dlatego też nie było problemów z kredytami, bo miałeś z czego spłacać, a poza tym w każdym zakładzie działały kasy pożyczkowe jak chciałeś wziąć pożyczkę, to brałeś z zakładu, bo nieoprocentowana, a raty Ci zakład ściągał z pensji. Jak dyrcio stosował mobbing, mogłeś się poskarżyć sekretarzowi partii, zazwyczaj to pomagało, teraz to możesz iść ze skargą... na Berdyczów. A dofinansowania do wczasów, kolonii i obozów dla dzieci? Wtedy to było, teraz wielkie g... Opłaty miesięczne pochłaniały ze 20 % pensji, teraz przekraczają nawet wypłatę. Za socjalizmu do lekarza nawet specjalisty czekałeś w kolejce kilka godzin, teraz kilka lat. Za socjalizmu bandyta i złodziej miał takie same prawa jak Żyd w Auschwitz-Birkenau, teraz wiezienia przypominają sanatoria. Szczerze mówiąc, ja bym bardzo chciał, żeby PO był partią socjalistyczną, wtedy nie nazywałbym ich POpapranymi liberałami. To już PiSowi bliżej do socjalizmu niż PO.
 • Socjalizm jest złym ustrojem tak samo jak demokracja
  Najpierw ustalmy, co znaczy socjalizm, socjalista i liberalizm, liberał. http://pl.wikipedia.org/wiki/Liberalizm
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm
  Nijak PO nie pasuje do liberałów, postępuje jak socjalista. Gdyby PO była liberalna, to bym się cieszył. Najlepszy ustrój, to taki, który szanuję wolność człowieka i pozwala decydować samemu o swoim życiu. W Polsce ciągle panuje socjalizm, bo ciągle nie ma wolności, nie można decydować o swoim życiu. O wszystkim decydują urzędasy, dlatego jestem za szybkim obaleniem socjalizmu w Polsce i usunięciu z sejmu PO, PiS, SLD, PSL itp., bo to wszyscy socjaliści - precz z socjalistami!
  http://www.youtube.com/watch?v=EqimyAEMas0
  Tylko wolny rynek i poszanowanie wolności człowieka jest najlepsze!
 • Gustlik222 - Sprawiedliwość jest najważniejsza
  Piszesz, że sprawiedliwość jest najważniejsza, więc powinieneś być przeciwny socjalizmowi, bo socjalizm jest niesprawiedliwym systemem, jak i demokracja. Jeśli zależy Ci na sprawiedliwości to powinieneś popierać JKM, bo tylko on z polityków jest za wolnością.
 • może warto to zmienic
  Ciekawe dlaczego Ustawodawca dał komornikom, przedsiębiorcom działającym na własny rachunek, tak duże uprawnienia. Rzecz oczywiście nie w tym jak uniknąc płacenia długu, ale w tym jak go zwrócic. Tymczasem komornik w myśl nowelizacji "Ustawy o komornikach sądowych i egzekucji" ma prawo do wynagrodzenia nawet wtedy, kiedy dłużnik zwróci dług do rak wierzyciela z pominięciem komornika. I choc komornik nie zrobił nic ma prawo do wynagrodzenia. To tylko jeden z wielu kwiatków w tej ustawie, która wymaga gruntownej zmiany - podobnie jak KPC w zakresie przepisów o egzekucji. Tymczasem Ustawodawca starannie unika problemu. A czy tak trudno zebrac 100o podpisów zarejestrowac komitet inicjatywy ustawodawczej - potem jeszcze 99 000 podpisów i projekt ma szanse przejsc (szczególnie przed wyborami).
  Zwracam uwagę, że obecnie obowiązująca Ustawa stwarza eldorado dla komorników szczególnie w okresie kryzysu.
 • ABOLICJA FINANSOWA - POTRZEBNA OD ZARAZ, TRACI PAŃSTWO, TRACĄ ŻYCIE LUDZIE
  Zastanówmy się nad kosztami społecznymi ciemiężonych przez długi i windykatorów niewolników zwanych dłużnikami. Częstym argumentem jest "długi trzeba płacic" OK, ale sa 2 kategorie dłuzników i kwestia jak płacić.
  Kategorie: 1)rozdęte ego i sybarytyzm czyli zycie na kredytach dla fur, domów i luksusów - tu leczenie, ale trudno o wspołczucie 2) ofiary oszustw (np. żyranci, przedsiębiorcy), ludzie czesto niewinni swej sytuacji - tu jak najbardziej empatia i współczucie. Koszty społeczne tej kategorii sa ogromne zważywszy: samobójstwa, rozpijanie się (lek na stresy), degrengolada finansowa i zyciowa, utrata zdolności wykonywania zawodu, zwłaszcza w wielu zawodach "inteligenckich" itd itp.
  Nie można spłacac, doprowadzając dłużnika do minimum socjalnego bo zmusimy go do bezrobocia lub wspomnianych wyżej konsekwencji, a nawet zamieszkania pod mostem - koszty społeczne wtedy (leczenie np., finansowanie bezrobotnego summa summarum przewyższą czesto jego zadłużenie. Taniej więc byłoby zrobić 1 razową abolicje finansowa, ale od zaraz niemal, wymusić na poslach zmiane ustawy by zajęcia komornicze nie przekraczały maksimum 15% wynagrodzenia, a wszelkie przedawnienia były respektowane, w praktyce są sztuczki prawne, pozwalające wznawiac do końca życia i nie przedawniac długów - specjalizują sie w tym procederze bezczelne i gangsterskie firmy windykacyjne.
  Zakazać więc handlu długami i dzialalności prywatnych firm windykacyjnych, a wszelkie oszustwa i patologie surowo, dla przykładu karac !!!
 • frajerzy i sępy
  http://miziaforum.wordpress.com/2012/08/26/polska-frajerzy-sa-na-ulicach-wystarczy-sie-po-nich-schylic/
 • KOMORNIK TO ZŁODZIEJ!
  JAK MOŻNA PRZY ZALEGŁOŚCI NA 8000 ZŁ
  NALICZYĆ 8000 KOSZTÓW KOMORNICZYCH?
  PAŃSTWO POLSKIE HODUJE ZŁODZIEI KOMORNIKÓW
  KTÓRZY OKRADAJĄ CIĘ W BIAŁY DZIEŃ!!!!
  W MAJESTACIE PRAWA!!!!
 • złodziejami są komornicy
  właśnie padłam ofiarą takiego komornika, wycenił mi auto na 4000,00zł., cena wywołania 3000,00zł., zorganizował ustawkę 25 osób na licytacji, mój znajomy też chciał licytować do 5000,00zł., ale komornik kazał mu jeszcze zaczekać bo chwilę potrwa zanim zacznie licytować, nim zorientowaliśmy się było po licytacji auto zostało sprzedane za 3400,00zł.
  Było to w piątek, dzisiaj jest poniedziałek , człowiek, który kupił moje auto dzisiaj chce je sprzedać za 16000,00zł. i twierdzi, że to bardzo okazyjna cena, bo takie chodzą powyżej 20000,00zł. Ciekawe ile z tego dostanie pan komornik. Zostałam okradziona w biały dzień w białych rękawiczkach i nawet nie wiem do kogo iść na skargę, aby została uwzględniona.
  Powiedzcie ludzie kto jest bezwzględnym złodziejem, ja która wpadłam prowadząc działalność w spiralę długów, czy komornik, który zarobi na moim niepowodzeniu.
 • Zlodzieje
  sedzia Daniel Strzeleck broni dupe Skorumpowanemu Oszustowi sekretarzowi jerzemu karpinskiemu WŁADZE KARKONOSKIEGO STOWARZYSZENIA RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole
  http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac
  http://progressforpoland.com/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej