Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 229 komentarzy

Gustlik222

Gustlik222 - Sprawiedliwość jest najważniejsza

Potrzeba więcej piłki nożnej na Olimpiadzie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Euro 2012 już za nami, teraz czekamy na Igrzyska Olimpijskie (IO) w Londynie. Tylko co mają zrobić ci kibice, którzy średnio przepadają za lekką atletyką, podnoszeniem ciężarów czy pływaniem, a lubią piłkę nożną?

 Euro 2012 już za nami, teraz czekamy na Igrzyska Olimpijskie (IO) w Londynie. Tylko co mają zrobić ci kibice, którzy średnio przepadają za lekką atletyką, podnoszeniem ciężarów czy pływaniem, a lubią piłkę nożną? Chyba czekać 2 lata na Mundial 2014 w Brazylii.

Właśnie. Owszem, na IO jest rozgrywany Olimpijski Turniej Piłkarski Mężczyzn, (kobiet zreszta też), a jego formuła przypomina dotychczasową formułę Mistrzostw Europy – czyli 16 drużyn, faza grupowa – 4 grupy po 4 zespoły, ćwierćfinał, półfinał i finał oraz dodatkowo – mecz o III miejsce, lecz moim zdaniem powinny tu występować narodowe reprezentacje „A”, czyli te same, które biorą udział w piłkarskich międzynarodowych imprezach typu Mundial, Euro, Copa America  itp, a nie reprezentacje U-23, zresztą kiedyś – za czasów ś.p. Kazimierza Górskiego – tak było. Tak jest też w pozostałych dyscyplinach sportu, w tym również w innych grach zespołowych – w Olimpiadzie biorą udział ci sami zawodnicy, co w Mistrzostwach Świata, Europy czy innych międzynarodowych zawodach, nie widzę powodu, żeby w piłce nożnej musiało być inaczej, a niestety jest. Obecna formuła rozgrywania Olimpijskiego Turnieju Piłkarskiego spycha piłkę nożną na margines sportów olimpijskich, o Turnieju Piłkarskim prawie się nie mówi w relacjach czy transmisjach TV, natomiast przez cały czas leci jak nie lekka atletyka, to podnoszenie ciężarów, kajakarstwo czy pływanie.

 

To należałoby zmienić !!!

 

Ja jako kibic piłkarski widziałbym to następująco: formułę Turnieju można byłoby pozostawić bez zmian, czyli 16 drużyn i poszczególne etapy rozgrywane wg obecnych zasad, czyli jak np. na Euro 2012, ale jak już pisałem – nie U-23, tylko reprezentacje „A” każdego kraju. Żeby nie rozgrywać dodatkowych eliminacji, które mogłyby kolidować z innymi rozgrywkami, zarówno międzynarodowymi typu eliminacje do mistrzostw kontynentów, czy klubowymi typu Liga Mistrzów, można byłoby przyjąć następującą zasadę: do Olimpijskiego Turnieju Piłkarskiego awans otrzymywałby z urzędu gospodarz Igrzysk oraz 15 najlepszych drużyn z ostatniego Mundialu poprzedzającego Olimpiadę. Z urzędu awansować powinny drużyny z miejsc 1-4 Mundialu, bez względu na miejsce zajęte w grupie w fazie grupowej, natomiast pozostałe – wszystkie drużyny z 1 miejsc w grupach oraz najlepsze z 2 miejsc, czyli najsłabsza drużyna z 2 miejsca by odpadała. W przypadku gdy gospodarz Olimpiady znalazł się w pierwszej 15-tce Mundialu lub któraś z tych drużyn zrezygnowałaby z występu na Olimpiadzie albo została zdyskwalifikowana, awans uzyskiwałaby najsłabsza drużyna z 2 miejsca w grupie na Mundialu. W przypadku rezygnacji lub dyskwalifikacji większej ilości drużyn z czołowej 15-tki awans dostawałyby kolejno najlepsze drużyny z 3, a potem z 4 miejsc w grupach, a gdyby „zabrakło” uczestników Mundialu, co pewnie należałoby do rzadkości, bo jest ich 32, kwalifikowane mogłyby być kolejno najlepsze drużyny spoza uczestników Mundialu wg aktualnego miejsca w rankingu FIFA. Taki system kwalifikacji podniósłby prestiż nie tylko samego Olimpijskiego Turnieju Piłkarskiego, ale dodałby również emocji na Mundialu – wtedy awans z grupy oznaczałby nie tylko dalszy udział w 1/8 finału na Mundialu, ale też praktycznie oznaczałby awans do Olimpiady. Byłoby więc o co walczyć. A kibice piłkarscy mieliby trzecią – po Mundialu i Euro ciekawą imprezę piłkarską. Zresztą z tego, co wiem, w niektórych dyscyplinach sportu właśnie rozgrywki i zawody typu Mistrzostwa Świata czy Europy są jednocześnie kwalifikacjami do Olimpiady, w piłce nożnej również mogłoby tak być. Wówczas na Olimpiadzie oglądalibyśmy np. Argentynę z Leo Messim, Brazylię z Ronaldinho, Portugalię z Cristiano Ronaldo, Hiszpanię z Andresem Iniestą, Xabim Alonso i  Fernando Torresem, Włochów z Mario Balotellim i Andreą Pirlo, czy Niemców z Mirosławem Klose, Łukaszem Podolskim i Mario Gomezem itp. To byłby bardzo ciekawy turniej, taki swego rodzaju olimpijski Mini-Mundial.

Uważam, że stosowne władze – np. MKOl, FIFA, UEFA i pozostałe kontynentalne federacje piłkarskie powinny wg mnie podjąć decyzję w tej sprawie.

KOMENTARZE

 • @
  Z całym szacunkiem !
  Nie jestem kibicem a jestem terroryzowany ciągłym, nadmiernym pokazywaniem kopaczy.
  Jest to jedna z wielu dyscyplin, skomercjalizowana do niemożliwości i bardzo
  malo wartościowa.
  Jestem za usunięciem z olimpiady.
 • Nie wiem, czy fizycznie piłkarze by to wytrzymali ...
  Jest to konkurencja wobec MŚ i ME oraz PRZEDE WSZYSTKIM wobec ROZGRYWEK KLUBOWYCH !!!

  To kluby (pracodawcy piłkarzyków) bardzo niechętnie przyglądają się nadymaniu ME i MS z uwagi na ryzyko kontuzji ich najlepszych piłkarzyków !!!

  Ten konflikt jest oficjalny i znany od dawna. Kluby często próbowały domagać się ODSZKODOWANIA za udział piłkarzyków w drużynie narodowej, bo te kluby były POSZKODOWANE w stosunku do tych, które nie miały reprezentantów. A kluby walczą o wielką kasę, bo handlują piłkarzykami 365 dni w roku, a nie raz na dwa lata, jak reprezentacje (plus eliminacje do ME i MŚ, ale nie cieszą się one taką oglądalnością, bo to często są mecze typu Niemcy- Wyspy Owcze ...

  Ja mam INNY POMYSŁ !!!

  proponuję założyć KONKURENCYJNE stowarzyszenie światowe piłki nożnej, pozakładać federacje narodowe i prowadzić SWOJE ROZGRYWKI (tak, jak w boksie jest wiele organizacji).

  Poza tym zauważcie, że sport narodowy, najpopularniejsza dyscyplina sportowa (IO nikt nie ogląda - chyba, że z nudów, a 99% ludzi śledzi jedynie klasyfikację medalową: Chiny, Rosja, USA) został ZAWŁASZCZONY przez organizacje KOMERCYJNE !!!

  Dawniej reprezentacje narodowe to była "własność" narodu, dzisiaj są własnością sponsorów. Tworząc stwarzyszenia footballowe na przełomie XIX i XX wieku NIKT (ABSOLUTNIE NIKT !!!) nie dał prawa tym ZACHŁANNYM DURNIOM do komercjalizacji strony organizacyjnej !!!

  Ja wolę oglądać rozgrywki na kiepskiej jakości boisko, z piłkarzykami grającymi na 10 razy niższym poziomie (ale przynajmniej jest to poziom NATURALNEGO WYTRENOWANIA ZDOLNEGO CZŁOWIEKA, a nie jakaś cyborgiczna hybryda medycyny i technologii).

  Wyobraźmy sobie, że udałoby się tak wytrenować (wytresować !?) piłkarzyków, że biegali by 10 razy szybciej i przemierzaliby w trakcie meczu 200 razy dłuższy dystans, brakarze skakali by jak pchły, a wszystkie piłkarzyki miałyby po 210cm wzrostu i 120 kg żywej wagi.

  Taki pojedynek gigantów na niewyobrażalnym poziomie.

  Ale taki "miszczostwa" byłyby dla mnie MILIARD RAZY mniej ciekawe, niż np. mistrzostwa z 1970 ze słynnym meczem Niemcy-Włochy ...

  Bo w piłce nożnej nie chodzi o to, jak dobrze grają piłkarzyki, tylko jak emocjonujące widowisko stworzą.

  A takie widowiska są bardziej emocjonujące, gdy są NATURALNE i wykonywane przez zwykłych, trochę bardziej wytrenowanych ludzi ...

  I tak by było, gdyby nie kasa, która się pojawiła z powodu dużej oglądalności. Ale myślę, że ta oglądalność powoli zacznie spadać, bo tak nudnego meczu, jak wczorajszy finał nikt więcej nie będzie chciał oglądać.

  Tak naprawdę na tych miszczostwach naprawdę emocjonujące były chyba 4 mecze ... Tylko ludzie tego jeszcze nie rozumieją i biorą to wszystko za dobra monetę ...

  p.s. i jeszcze zauważcie, że ceremonia wręczania medali odbyła się NA TRYBUNACH, a nie na murawie, gdzie ci ludzie zostawili tylko ducha walki ...

  Dla mnie to jest symbol zwycięstwa biurwokracji nad prawdziwym życiem ...
 • @Ultima Thule 06:56:59
  Ty chyba ogladales inne mistrzostwa.

  Co do pomyslu o sporcie dla ludzi, a nie dla cyborgow ... odejdz na 2h dziennie od komputera bo ci szkodzi, sportu na poziomie podworkowym dookola masz tyle ze bokiem ci wyjdzie, wystarczy poszukac. Docen swoje miasto/wies - ludzie tez tam uprawiaja sport.

  Dlatego pokazuje sie cyborgow bo sa najlepsi na swiecie, wywalczyli to sobie - tam nie wystarczy ze pokazesz cycki i juz.


  Wracajac do tematu - fizycznie zawodnicy nie byly bi tego wytrzymac, dlatego daje sie szanse mlodym ludziom. Czy to jest ok czy nie, zalezy. Dla mnie fajny turniej - marzenie kazdego dzieciaka.
 • @Autor
  "Tylko co mają zrobić ci kibice, którzy średnio przepadają za lekką atletyką, podnoszeniem ciężarów czy pływaniem, a lubią piłkę nożną?" Znalezc sobie jakies produktywne hobby? Typowy socjalista, ja lubie wiec mi dajcie.
 • Tak! Football górą.
  Domagam się również, aby w Wiadomościach zamiast informacji dotyczących polityki, kultury czy spraw społecznych, były tylko informacje dotyczące piłki nożnej. Bo przecież nie każdego kibica interesują sprawy nie związane z piłką nożną. A co mają zrobić kibice którzy właśnie piłkę chcieliby oglądać? To samo z filmami i innymi programami w TV. Kibiców to nie interesuje. A przecież Wszyscy Jesteśmy Kibicami! Jeśli kibic pójdzie do kina, to na pewno wołałby zobaczyć jakiś mecz na dużym ekranie, a nie film, który mało którego kibica interesuje. Apeluje do osób zajmujących się kinematografią: Oddajcie kina kibicom!


  Olimpiada nie jest dla kibiców piłki nożnej. Piłkę nożną należy w Olimpiady wyrzucić! I to jak najszybciej. Macie MŚ, ME i jeszcze ligę światową. Wara od Olimpiady. Odpieprzcie się!
 • @Leszy 14:13:25
  Owszem, jak chcesz, wywalmy piłkę nożną z Olimpiady, ale w takim razie wraz z nudną jak flaki z olejem lekką atletyką, boksem czy podnoszeniem cieżarów.
  A propos - wolę ciekawy mecz, taki jak np. wczorajszy finał Hiszpania-Włochy niż jakieś tam badziewne rzuty dyskami, młotami czy bezsensowne bieganie wokół stadionu albo walenie się po ryju bez sensu. Jak mamy igrzyskach w sportach letnich, to we wszystkich, w piłce nożnej również !!!
 • Oczywiście...
  proponuję Igrzyska Olimpijskie Piłki Nożnej, Puchar Świata w narciarstwie alpejskim Piłki Nożnej, Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie figurowym Piłki Nożnej, Rajd Paryż -Dakar Piłki Nożnej itd,itp... gratuluje poczucia humoru:-)
 • @Gustlik222 14:47:50
  Proste - to nie ogladaj olimpiady. Nie jestes pepkiem swiata. Dziwie sie ze twoje ego nie powoduj awarii serwera Nowego Ekranu
 • @Logic 17:12:20
  No i nie oglądam. Poza tym co by Ci przeszkadzały mecze? Nie musiałbyś ich oglądać, włączyłbyś sobie w tym czasie transmisję z lekkiej atletyki albo z lania po ryju zwanego boksem. Mi brakuje porządnych meczów na Olimpiadzie, a kiedyś były. Dziwne???
 • @Gustlik222 14:47:50
  Igrzyska w piłce nożnej właśnie się skończyły. Za dwa lata macie następne. A w między czasie całe mnóstwo imprez ligowych. Daj szanse prawdziwemu sportowi. Piłka nożna jest najnudniejszą dyscypliną jaką znam, przez 90 minut nic się nie dzieje, jak padnie jakaś bramka to wielkie halo jest. A już to losowanie wyniku za pomocą kopania karnych to farsa jakaś. Nie mam nic przeciwko kopaniu piłki, ale przeciw przepisom które, zabijają całą przyjemność z oglądania futbolu. Jest to sport pełen fauli, błędów sędziowskich i afer. I wyłącznie to jest źródłem emocji w tym sporcie.
  Na stadionie lekkoatletycznym dzieje się o wiele więcej i ciekawej. W równej sportowej walce. I jest to bardzo emocjonujące. Np. Medal Majewskiego na olimpiadzie Pekinie. Że o Kozakiewiczu nie wspomnę, który jest dla nas tym, czym dla was Wembley.
  Po za tym, w dyscyplinach lekkoatletycznych zdarzają się sukcesy naszych. A tak w ogóle to jest to Królowa Sportu, więc nie muszę się obawiać usunięcia.
 • @Gustlik222 14:47:50
  nudną jak flaki z olejem lekką atletyką,....

  Pan chyba raczy żartować.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej