Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 229 komentarzy

Gustlik222

Gustlik222 - Sprawiedliwość jest najważniejsza

Rejestr nieuczciwych wierzycieli – potrzebny od zaraz !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od pewnego czasu w Polsce funkcjonują rejestry nierzetelnych i nieuczciwych dłużników – BIK-i, BIG-i i inne KRD. Na taką „czarną listę” może trafić każdy z nas. Tylko czemu nie ma „czarnych list” nieuczciwych wierzycieli?

 Taka „czarna lista” byłaby wręcz niezbędna. Zmusiłaby ona wierzycieli do uczciwego traktowania dłużników.

Proponuję, aby Redakcja Nowego Ekranu np. w ramach „Akcji Windykacja” stworzyła taki rejestr, w którym każdy użytkownik forum mógłby zamieścić nieuczciwego wierzyciela, np. firmę windykacyjną czy bank. Rejestr miałby charakter informacyjny – ostrzegałby innych o nieuczciwych praktykach zamieszczonych w nim firm czy banków.

Proponuję, aby w rejestrze mogły być zamieszczane nie tylko te firmy, które ewidentnie łamią prawo, nękają dłużników, stosują przemoc, stalkingi inne formy presji na dłużników, ale również i te, które mimo iż postępują zgodnie z prawem, to jednak działają w sposób nieuczciwy, działają np. na szkodę niewinnych ludzi.Takim nieuczciwym, ale niestety zgodnym z prawem działaniem jest m.in. windykacja długów spadkowych od spadkobierców, co de facto jest KRADZIEŻĄ i za taką powinien ten czyn zostać uznany. Dlaczego? Mianowicie dlatego, ze windykacja długów od spadkobierców, zwłaszcza z ich własnego majątku jest działaniem na szkodę tych ludzi, którzy nie tylko nie przyczynili się do powstania długu, ale często nawet nie wiedzieli o istnieniu tego długu. Dlaczego ci ludzie mają być karani? Bo banczek chce odzyskać utopione z własnej winy pieniądze? To niech banczek najpierw sprawdza, komu pożycza, zabezpiecza pieniądze przed udzieleniem kredytu i będzie OK.Na dobrą sprawę windykacja długów od spadkobierców nosi znamiona przestępstwa z art. 286 k.k., bo windykacja długu od osoby NIE BĘDĄCEJ DŁUŻNIKIEM I NIEŚWIADOMEJ ISTNIENIA DŁUGU z jej własnego majątku to po prostu wyłudzenie pieniędzy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i doprowadzenie tej osoby do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniemi w każdym cywilizowanym kraju taki czyn w ten sposób zostałby zakwalifikowany. W tym momencie polskie prawo spadkowe jest niestety sprzeczne z kodeksem karnym. Dlatego w rejestrze nieuczciwych wierzycieli należałoby zamieszczać również tzw. wierzycieli spadkowych, bo de facto są oni złodziejami okradającymi spadkobierców z ich własnego majątku. Takim nieuczciwym działaniem jest tez sprzedaż długów np. firmom windykacyjnym, a także windykacja długów przedawnionych i za takie działania należałoby również zamieszczać firmy na „czarnej liście”.

Choć ułomne i kulawe prawo polskie pozwala wierzycielom na wiele nieuczciwych metod odzyskiwania długów, często na szkodę osób trzecich, które do powstania długu się nie przyczyniły, to jednak nie zmusza wierzycieli do podejmowania takich działań. Wierzyciel może np. zrzec się roszczeń wobec spadkobierców, prawo mu pozwala na dochodzenia takich roszczeń, ale nie nakazuje tego. I każdy uczciwy wierzyciel tak by postąpił.Niestety u nas większość takich wierzycieli kradnie, bo prawo spadkowe mówi „spadkobierców można okradać”.

 

Dlatego należy bezwzględnie – na publicznym forum - piętnować wszelkie nieuczciwe działania wierzycieli, firm, banków itp., nawet jeżeli są one zgodne z prawem. Może groźba utraty marki zniechęci wierzycieli do nieuczciwych działań?

 

Osoby, które w wyniku niezgodnych z prawem działań windykacyjnych prowadzonych przez banki i firmy windykacyjne jak również komorników sądowych i skarbowych zostały narażone na straty finansowe, szykany, nękanie, doznały uszczerbku na zdrowiu lub w wyniku tych działań straciły bliskich, pracę, dobre imię lub w jakikolwiek sposób czują się pokrzywdzone, proszone są o kontakt z redakcją Nowego Ekranu:malgorzata.pietkun@nowyekran.net lub vabanque@nowyekran.net z tematem„Akcja Windykacja”.

KOMENTARZE

 • Od zaraz potrzebne są:
  1. zakaz handlu długami-ludźmi ergo rejestracji i działalności prywatnych firm windykacyjnych
  2. abolicja finansowa dla okreslonych klas dłużników
  3. Bezwarunkowe przestrzeganie przedawnienia długów - bez żadnych wolt prawnych a bo ktoś zadzwonił czyli niby się zgodził itp. NIE - x lat = PRZEDAWNIONY i tyle
  4. Ograniczenie maksymalnego zajęcia z 50% do 15%, by dac szansę normalnego życia a z drugiej strony spłacać. Do tego motywować do pracy i awansu finansowego by szybciej spłacić dług. 50% demotywuje do pracy i awansu finansowego. Państwo strzela sobie w stopę.
  5. Dłużnicy maja miec prawo korzystac z kont bankowych pod pewnymi warunkami bez zajmowania im tam pieniędzy. Inaczej prowadzi to do absurdów, 100% zajęć, w dzile płac i na koncie, A CO Z KALEKAMI KTORZY DZIĘKI INTERNETOWI Z DOMU MOGA REALIZOWAĆ WSZYSTKIE PRZELEWY !!!!

  TE 5 POSTULATÓW UWAŻAM ZA OBLIGATORYJNE (krzyczące znaki swiadomie uzyte), a reszte uzupełnić na wzór rozwiązań brytyjskich.
 • Może łątwiej będzie zrobić rejestr uczciwych wierzycieli?
  Biorąc kredyt automatycznie podejmujesz ryzyko.
  Osobiście nigdy nie brałem kredytu.
 • @ autor
  Tak naprawdę jedna rzecz jest nam potrzebna. Ustawa o upadłości konsumenckiej. Cała reszta to tylko niepotrzebne majstrowanie.
 • @Humpty Dumpty 09:53:52
  "Tak naprawdę jedna rzecz jest nam potrzebna." Niskie podatki. Tańsze życie oznacza mniej desperackich kredytów.
 • @Poszkodowany 07:23:30
  POPIERAM !!!
  Do tego dokładam:
  6. Likwidacja dziedziczenia długów spadkowych.
 • @korwinista 11:10:13
  Aby tak się stało, to trzeba wyleczyć naród z lemingozy, bo te wysokie podatki to zasługa POsr...ańców. Kaczyński podatki obniżał, niestety lemingi o tym nie wiedzą, bo TVN i Gówno Warta o tym nie mówiły.
 • @Humpty Dumpty 09:53:52
  A to swoją drogą, masz rację.
 • @Maciej Ka 20:24:28
  Kodeks karny
  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  To najprawdopodobniej przestępstwo z powyższego artykułu.
 • Od razu.
  Wciagnąć firmy, nagminnie naruszające prawo, stosując w umowach punkty z rejestru klauzul niedozwolonych.
 • @Maciej Ka 01:38:23
  Wroga należy zwalczać jego własną bronią. Jak ma się tu temu możliwości. Starą zasadę...kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie...
  Można poprawić...kto mieczem wojuje, ten od pochwy ginie...:-).
 • @Gustlik222 18:55:03
  7. Zrobienie z komorników zwykłych urzędników. Ułatwi to prawdziwym wierzycielom odzyskanie pieniędzy, a dłużnikom spłacenie długów. Obecnie większość komorników robi tylko to co im się opłaca. Jeśli dłużnik jest bogaty, to komornik się dogaduje z dłużnikiem i bierze jedynie swoją działkę, a jak jest naprawdę biedny to zabiera mu wszystko za grosze, też na poczet swojej "ciężkiej pracy".
 • windyjacje w imieniu wierzyciela
  Technicznie nie jest to takie proste, bo wielu wierzycieli zleca windykacje firmom windykacyjnym i to one przeginają o czym często wierzyciel nie ma pojęcia. Zlecanie windykacji to między innymi efekt przewlekłości sądowych spraw o zapłatę (oczekiwania na rozprawę w prostej sprawie http://windykacje.info.pl/2017/02/od-sprzeciwu-do-rozprawy-uplywa-rok-i-bez-mala-dwa-miesiace/ ) - wierzyciel chcą odzyskac pieniądze poza sądem i tzw. firmy windykacyjne podejmują nieetyczne i bezprawne czynności przymuszające do "dobrowolnej" zapłaty.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej