Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 229 komentarzy

Gustlik222

Gustlik222 - Sprawiedliwość jest najważniejsza

Dostałeś przesyłkę nie adresowaną do Ciebie? Powiadom urząd pocztowy lub odeślij do nadawcy !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przychodzisz do domu, sprawdzasz pocztę, a w skrzynce pismo z banku, firmy windykacyjnej, sądu albo awizo do odebrania przesyłki adresowanej… na Twój adres, ale na nazwisko zupełnie obcej Ci osoby.

 Co powinieneś zrobić?Absolutnie nie wyrzucaj tej przesyłki czy awiza do kosza.Jeżeli jest to list, to najlepiej odnieś go na pocztę, ewentualnie napisz na kopercie „Zwrot do nadawcy, adresat nie zamieszkuje pod tym adresem” i wrzuć do skrzynki. Jeżeli jest to awizo – udaj się na pocztę i wyjaśnij sytuację, powiadom pocztę, że ten adresat tutaj nie mieszka.

To bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli nadawcą przesyłki jest sąd, a zwłaszcza e-sąd, a także bank, firma pożyczkowa czy firma windykacyjna. Dlaczego? Bo firmy te wykorzystują lukę w polskim prawie cywilnym i pocztowym, wnoszą do e-sądu o nakaz zapłaty i celowo podają fałszywe adresy dłużnika. nakazy zapłaty długów zwłaszcza przedawnionych. Skąd ten proceder? Ma to na celu uniemożliwienie dłużnikowi wniesienia w terminie sprzeciwu od nakazu zapłaty i spowodowanie egzekucji komorniczej „z zaskoczenia”. Nakaz zapłaty z e-sądu trafia na fałszywy adres, np. na poprzedni adres zamieszkania dłużnika albo na fałszywy adres wskazany przez bank czy firmę windykacyjną. Jeżeli przesyłka nie zostanie zwrócona do nadawcy, czyli do e-sądu, to e-sąd uznaje ją jako skutecznie doręczoną. I od daty owego „doręczenia” dłużnikowi zaczyna biec 14-dniowy termin na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty, a dłużnik o tym nie wie, bo nakaz faktycznie do niego nie dotarł. I o wiele trudniej jest mu się bronić przed spłata tego długu, którego normalnie nie musiałby spłacać, gdyby dostał nakaz zapłaty do ręki, bo wniósłby w terminie sprzeciw od nakazu zapłaty i podniósł zarzut przedawnienia długu z art. 118 k.c., sąd musiałby wezwać strony na rozprawę i po tych zarzutach oddalić powództwo takiego wierzyciela. Oczywiście pozwany dłużnik może wnieść o przywrócenie terminu na wniesienie sprzeciwu motywując, że nie otrzymał nakazu zapłaty, ale często się zdarza, że dowiaduje się o nakazie od samego komornika, który po prostu wszczyna egzekucję. Wtedy trzeba jeszcze wnosić powództwo przeciwegzekucyjne i cała procedura się wydłuża, kosztuje sporo nerwów, a także pieniędzy.

Jest to sposób wrabiania niewinnych ludzi w spłatę przedawnionych długów, często są to długi spadkowe albo nienależne z innych przyczyn, wierzyciele bowiem wykorzystują lukę w prawie, milczą nieraz wiele lat od śmierci zadłużonego spadkodawcy, oczywiście hodują sobie na tym długu odsetki karne i łapią w zasadzkę nieświadomych niczego spadkobierców. Wierzyciele liczą, że spadkobiercy nie tylko nie odrzucili spadku, ale też nie wiedzą, że mogą podnieść zarzut przedawnienia długu i w większości przypadków im się to udaje.

Dlatego, jeżeli otrzymałeś przesyłkę adresowaną do obcej osoby z:

 

-        e-sądu lub zwykłego sądu,

-        banku,

-        firmy pożyczkowej,

-        firmy windykacyjnej,

 

NIE WYRZUCAJ JEJ ANI NIE OTWIERAJ !!! POWIADOM POCZTĘ ALBO ODEŚLIJ TE PRZESYŁKĘ DO NADAWCY !!! MOŻESZ KOGOŚ URATOWAĆ Z POWAŻNYCH KŁOPOTÓW !!! CIEBIE TO NIC NIE KOSZTUJE, TYLKO KILKA MINUT NA ZAŁATWIENIE PROSTEJ SPRAWY, A KOGOŚ MOŻE KOSZTOWAĆ SPORO PIENIĘDZY, A TAKŻE ZDROWIE I ŻYCIE !!!

A POZA TYM PRZYCZYNIASZ SIĘ DO POWSTRZYMANIA KOLEJNEGO ZŁODZIEJSKIEGO PROCEDERU STOSOWANEGO PRZEZ BANKI I FIRMY WINDYKACYJNE  MAJĄCEGO NA CELU WYŁUDZENIE NIENALEŻNYCH IM PIENIĘDZY !!!

KOMENTARZE

  • Bardzo dobra rada.
    *
    Warto, by osoby nie oddające takich przesyłek wiedziały — że jak ktoś inny nie odda, to same mogą stać się ofiarą takich oszustów...

    *

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej