Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 229 komentarzy

Gustlik222

Gustlik222 - Sprawiedliwość jest najważniejsza

Uwaga na energetycznych złodziei !!! Nie daj się oszukać na prądzie !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Były już sposoby oszukiwania ludzi na Telekomunikację Polską, na kuriera, że nie wspomnę już o firmach windykacyjnych i bankach, o których wiele razy pisałem. Teraz mamy nowych oszustów – oszukujących na prądzie.

 Do napisania tego artykułu przyczyniła się ulotka informacyjna, jaką otrzymałem od działającej w moim mieście firmy energetycznej TAURON Polska Energia, m. in. mojego sprzedawcy prądu.

 

Okazuje się, że w Polsce działają nieuczciwe firmy energetyczne, których przedstawiciele usiłują namówić odbiorców prądu do zmiany operatora. Przedstawiciele ci oferują rzekomo korzystną ofertę sprzedaży energii elektrycznej, ale potem okazuje się, że odbiorca za prąd płaci więcej.

 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Bo nowy dostawca prądu nalicza sobie dodatkowe opłaty, m.in.:

 

·       za dodatkowe usługi, których klient nie jest świadomy,

·       za upomnienie w przypadku spóźnienia się z uregulowaniem należności za energię elektryczną,

·       dodatkowe opłaty za wystawienie faktury papierowej,

·       drogie ubezpieczenia, o których klient dowiaduje się dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury,

·       kary za rozwiązanie umowy,

·       dwie faktury: osobno za energię elektryczną i za jej dystrybucję.

 

Jak zwykle najczęściej ofiarami takich oszustów padają ludzie starsi, podobnie jak przy kredytach, których w dodatku łatwo jest omamić i skusić rzekomo niższymi opłatami za prąd. Wiadomo – dla emeryta nawet 40 zł oszczędności na prądzie to nie lada gratka.

 

Więcej o tego typu przypadkach oszukiwania na prądzie można dowiedzieć się m.in. tutaj: //ttv.pl/archiwum/69447,nieuczciwi-sprzedawcy-pradu,0.html  oraz tutaj: //www.zamosconline.pl/text.php?id=8224&rodz=wiad&tt=nieuczciwi-sprzedawcy-pradu-w-akcji .

 

Firma TAURON Polska Energia rozpoczęła kampanię informacyjną „Stop naciągaczom – podpisuję tylko uczciwe umowy” . Akcja ma na celu ostrzeżenie odbiorców prądu przed nieuczciwymi przedstawicielami handlowymi.

 

Jak uniknąć oszustwa?

 

·       zapytać jaką firmę reprezentuje przedstawiciel i koniecznie sprawdzić jego identyfikator, sprawdzić go dzwoniąc na infolinię miejscowej firmy energetycznej, np. dotychczasowego sprzedawcy prądu,

·       sprawdzić, czy na dokumentach widnieje logo i nazwa miejscowej firmy energetycznej (np. TAURON, ENEA itp.), jeżeli przedstawiciel podaje się za jej pracownika,

·       przeczytać uważnie umowę i wszystkie załączniki, zwłaszcza to, co napisane drobnym druczkiem, podobnie ja przy kredytach,

·       dokładnie sprawdzić wszystkie usługi oferowane przez sprzedawcę,

·       upewnić się, czy umowa nie zawiera jakichś dodatkowych ukrytych opłat, o których sprzedawca nie poinformował.

A najlepiej nie zmieniaj dostawcy prądu podczas wizyty takiego przedstawiciela handlowego – najlepiej zrobisz wypraszając go z domu, a jeżeli chcesz zmienić dostawcę prądu, to skontaktuj się ze sprawdzoną firmą energetyczną.

 

Ponadto każdą umowę podpisaną poza lokalem przedsiębiorstwa możesz zerwać w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny – wystarczy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy osobiście u sprzedawcy lub wysłać je listem poleconym – UWAGA – Z POTWIERDZENIEM ODBIORU – decyduje data nadania listu.

 

Więcej o akcji firmy TAURON Polska Energia możesz przeczytać tutaj:

 

//media.tauron-pe.pl/PressOffice/PressRelease.229609.po .

 

Sprawdź też, czy Twój miejscowy sprzedawca prądu nie prowadzi podobnej akcji informacyjnej.

KOMENTARZE

 • To instytucje państwowe i jego chore prawo na to pozwalają
  i umożliwiają dokonywanie w majestacie prawa oszustw.
  Poszkodowanym zaś zawsze będzie element najsłabszy w łańcuchu pokarmowym drapieżników państwowych, a tym elementem najsłabszym jest zwykły człowiek.

  Pozdrawiam.
 • Jest jeszcze jeden sposób.
  Od kilku lat moim dostawcą prądu jest Tauron Dystrybucja a prąd kupuję gdzie indziej. W momencie rezygnacji z prądu Tauronu musiałem podpisać weksel zabezpieczający płatności za dystrybucję, a ostatnio założono mi licznik prądu biernego i tak Tauron kasuje moje oszczędności a czasem i więcej. Widzę że wielkie firmy walczą o małego klienta tak samojak o strategicznego.
 • @west 08:24:18
  A c to jest licznik prądu biernego ? Ja rozumiem że licznik ma liczyć ilość zużytego prądu i koniec. Do tego dochodzą jakieś stałe opłaty których zasadności nie widzę, ale oni liczą z zapartym tchem i stolcem.
  Ostatno naliczono mnie opłat, za to że mam licznik i nie zużyłem, ani jednego kW około 25 zł. Za te cholerne opłaty stałe czy jak tam je zwać.
 • .....
  Miałem podobną sytuację w rodzinie, tylko właśnie z telefonem. Mamy jednak więcej niż te 10 dni. Ponieważ tacy przedstawiciele nie dają na piśmie informacji o tym, że można zerwać w tym okresie bez podania przyczyny. Czas wtedy wydłuża się do 2 miesięcy. Nie pamiętam już dokładnie ale to jest do sprawdzenia.

  Zapewne jednak ten kto podpisuje dostaje cały wykaz opłat tylko ludziom po prostu się tego nie chce czytać i dlatego łatwo ich naciągnąć. Z operatorem telefonicznym haczyk był w tym, że za każdy przyjazd ekipy technicznej płaciło się około 500 zł.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej